Hamarosan IV. Béla király nevét viselheti Dunakeszi főtere

2016-07-05

Dunakeszi Főtere jelenleg Dózsa György nevét viseli. Mivel a magyar történelem e neves alakja nem kötődik közvetlenül városunk történelméhez, ezért a Városháza mögötti tér hamarosan IV. Béláról, Dunakeszi alapítójáról lesz elnevezve - olvasható a város honlapján.

A közleményben kiemelik, hogy IV. Béla hazánk történelmének egyik legjelentősebb uralkodója, aki a tatárjárást követően reformjaival, és közel száz kővár felépítésével második honalapítóként sikerrel gondoskodott az ország újjáépítéséről, ráadásul Dunakeszi történelmi életében is meghatározó szerepet játszik.

Településünk első írásos említése ugyanis IV. Béla király adománylevelében történt meg, Kezew néven, így okkal tiszteljük őt városunk alapítójaként is.

Ebből kifolyólag a képviselő-testület úgy határozott, hogy a Városháza mögötti, jelenleg Dózsa György nevét viselő tér a jövőben IV. Béláról lesz elnevezve.

Az átnevezést követően egy, a királyt ábrázoló szobor is a térre kerül, amelyet az augusztus 20-ai ünnepségünkön adunk át. Az erőt és méltóságot sugárzó szobor Erős Apolka szobrászművész alkotása, és a főtér észak-keleti sarkában helyezkedik majd el.

Dunakanyar Hírszolgálat

Fénykép: DunakesziPost

Hozzászólás

Eseménynaptár

h k s c p s v
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Címkék